خرید آنلاین میوه | میوه سبز | فروشگاه آنلاین میوه | خرید اینترنتی میوه
دیابت و مصرف میوه

دیابت و مصرف میوه

اولین سوالی که افراد مبتلا به دیابت در برخورد با میوه از خود می پرسند این است که آیا همانند غذا می بایست پرهیز خاصی داشته باشند یا خیر؟ با ما همراه باشید برای بررسی شاخص های کنترلی دیابت.

آیا این دسته از بیماران می توانند با آرامش و اطمینان خاطر هر گونه میوه ای را مصرف نمایند؟ شاخص مصرف این دسته از بیماران چیست؟


شاخص گلیسمی، شاخص کنترلی برای بیماران دیابتی

مهمترین شاخصی که افراد مبتلا به دیابت می بایست به آن توجه نمایند شاخص گلیسمی می باشد. این شاخص یک معیار مناسب جهت میزان مصرف مواد غذایی و بررسی اثرات مواد غذایی به خصوص مواد غذایی حاوی کربوهیدرات بر قند و انسولین خون است. بیماران مبتلا به دیابت باید در نظر داشته باشند تا مواد غذایی با شاخص گلیسمی پایین تری مصرف نمایند زیرا هر چه این شاخص پایین تر باشد سبب تغییرات کمتری در میزان قند خون می شود.

بنا به توصیه متخصصان علم تغذیه، ۱۰ میوه برای افراد مبتلا به دیابت با رعایت موارد فوق توصیه می شود. این ده میوه عبارت است از: کیوی، گلابی، توت فرنگی، پرتقال، آووکادو، گریپ فروت، گوآوا، آلو سیاه، گیلاس، سیب.

جهت آشنایی با خواص دهگانه میوه های فوق به صورت تفصیل در مقالات مجزا بررسی می گردد.

میوه سبز افتخار دارد تا به ارائه محصولات تازه و سالم، خدمتی در جهت ترویج مصرف روزانه میوه و سبزیجات تازه و همچنین ارتقا سلامت جامعه، ارائه نماید. جهت خرید آنلاین میوه در سایت میوه سبز گشت و گذاری انجام دهید، محصولات مد نظر خود را انتخاب نموده و به راحتی پس از خرید آنلاین، درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید.

پست های مرتبط